Select Page

V sredo, 24. 5. 2017, je v Sevnici potekalo 49. občinsko kvalifikacijsko tekmovanje »KAJ VEŠ O PROMETU«. Udeležili so se ga tudi učenci OŠ Milana Majcna Šentjanž. Tekmovanje je bilo sestavljeno iz preverjanja teoretičnega znanja prometnih predpisov, spretnostne vožnje na poligonu ter praktične vožnje v prometu. Našo šolo so zelo uspešno zastopali naslednji učenci: Matjaž Knez, Luka Lazar, Miha Sladič, Alex Prijatelj, Žiga Lindič in Smiljan Podlogar.

Učenci OŠ Šentjanž so na tekmovanju v skupnem seštevku dosegli najmanj kazenskih točk in osvojili odlično 1. mesto ter tako postali občinski prvaki.

Najuspešnejši učenec iz naše šole je bil Matjaž Knez, ki je kot posameznik osvojil 1. mesto in se tako uvrstil na državno tekmovanje »Kaj veš o prometu«, ki bo v soboto, 27. 5. 2017,   na Ptuju. Zmagovalec je za svoj uspeh prejel lepo nagrado, in sicer novo gorsko kolo.

Tudi 2. mesto je pripadalo OŠ Milana Majcna Šentjanž. Osvojil pa ga je Luka Lazar.